تبلیغات
نوجوان (◡‿◡) - سلام!!
نوجوان (◡‿◡)
چهارشنبه 25 فروردین 1395
نویسنده : melika. m
سلام
چه خبر؟خوبین؟خوشین؟عید خوش گذشت؟
امیدوارم خوش گذشته باشه

قراره از این به بعد خاطراتی از خودم رو که جالبه براتون بنویسم
نظر در موردشون یادتون نره
هرکس هم خاطره ای داره بگه تا به عنوان نویسنده بهش رمز بدم تا خاطره اش رو خودش بنویسه
بعد هم اگه خواست بره ، اگر هم خواست بمونه

این انشاء جزو نوشته های خوب منه و من این رو خیلی دوست دارم
این نوشته رو پارسال نوشتم
برای درک بهتر موضوع توضیحاتی رو باید بدم که در پایان ذکر کردم


به احتمال زیاد به آسمان شب نگریسته اید و با نگاه کردن به آن به دنبال صورت های فلکی گشته اید که حتی ذرّه ای به پیدا کردن آن نزدیک نشده اید ، اما همین فکر کردن به صورت های فلکی و نگاه کردن به ستاره ها قدرت خلق اشکال و آرزوی سفر به کهکشان را در شما زنده می کند ... .
هنگامی که به آسمان می نگرم قبل از ماه به ستاره هایش نگاه می کنم و پر نور ترین آنها را برمی گزینم ، ولی نمی دانم هرچه ستاره پر نور تر باشد پیر تر است و زود تر چشمک زنان من و آسمان را وداع خواهد گفت . بعد از برگزیدن پرنورترین ستاره به دنبال ستاره ای با پیراهن سفید و دنباله دار می گردم که به دنبال آرزو هایم با پای برهنه از میان گله ها می گذرد ، دو دختر را میبیند ، از کنار ساحل رد می شود و بر پنجه شیری می نشیند ، خوشه ای می چیند ، و از بالابر عدل بر نوک پیکان می شیند و تیر به سمت بزی که سرش را در دلوی کرده که دو ماهی به دنبال هم می دوند  رها می شود ، و ماه!این عروس آسمان شب همه فلک ها را در قسمت جنوبی آسمان مجذوب خود کرده است . شانه به شانه ی بانوی خیال به ماه نزدیک می شوم و از این دامان تیره ی بانوی شب به سرزمینی فراتر از مرز افکار ، برای پیدا کردن راز هایی دشوار ، به سرزمینی در قعر تفکّر می رسم . سرزمینی که خاکش خیال ، آبش تفکر ، و درختانش روح انسان هاست . به سرزمینی که همه غرق در نوری فراتر از آنچه دیده یا شنیده ام ، در برابر این همه زیبایی و عظمت به سجده نشسته اند و زمزمه می کنند تبارک ا... احسن الخالقین . ناگاه از ارشش به فرشش سقوط می کنم و خود را تکیه بر درخت وسط حیاط می بینم و ... .
پاک و منزّه است خداوند بلند مرتبه و ستایش مخصوص اوست ، به حق او صاحب و آفریننده آسمان و زمین و هرچه در آن است می باشد.
این نوشته یه جورایی یه نوشته علمیه!

1-همانطور که می دونید ستاره های بزرگ تر پیرترند و همینطور ستاره ها هم نابود می شوند ، پس هرچه ستاره بزرگ تر است زود تر می میرد!
2-هر ماه از سال می توان یکی از صورت های فلکی را دید و متن های دو دختر را می بیند ، بر پنجه شیری می نشیند ، دو ماهی و ... همه اشکال صورت های فلکی که به نوعی می توان گفت زمان در حال سپری است و ماه ها می گذرد و می توان صورت های فلکی را دید.
3-همه ی صورت های فلکی همیشه در قسمت جنوبی آسمان دیده می شوند به خاطر همین من گفته ام که ماه همه ی صورت های فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مجذوب خود کرده است.
4-منظور از شانه به شانه ی بانوی خیال به ماه نزدیک می شوم این است که همه ی این ها در تخیل من است و من با تخیلم ماجرا ها را پیش می برم.
5-من برای این نوشته 3 روز وقت گذاشتم !
6-نظر یادتون نره.


نوع مطلب :
برچسب ها :درباره وبلاگ


سلام.اینم وب جدیدی که قولشو داده بودم.قراره توی این وب انشاء ها و دل نوشته هامو بنویسم.امیدوارم خوشتون بیاد.
آدرس وب قبلی:
roiaifrozen.mihanblog.com

مدیر وبلاگ : melika. m
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی